Український будівельний бізнес підтримує сталий і енергоефективний розвиток галузі

08-11-2022Александр Белов112

будинок з сендвіч панелей

Які технологій та рішення в сфері нерухомості можна застосовувати вже сьогодні.

Війна показала залежність України від енергоносіїв та необхідність швидкого і ефективного впровадження енергозберігаючих технологій як в сфері житлового так і в галузі комерційного сектору.

Ще з 2015 року в Україні була запроваджена програма термомодернізації всіх соціальних будинків, таких як дитячі садочки, центри адміністративнипослуг тощо. Український будівельний бізнес також не залишився осторонь і впровадив багато цікавих ідей що підвищують енергоефективність будівель. Так для нового житлового будівництва майже повністю відмовилися від використання на фасадах пінопласту, замінивши його більш екологічною і пожежобезпечною мінеральною ватою.

У свою чергу девелопери комерційної та промислової нерухомості почали активніше використовувати сендвіч панелі та вентильовані фасади зі збільшеним опором теплопередачі. Наприклад компанія Rauta відмічає збільшений попит на сендвіч-панелі Ruukki підвищеної енергоефективності. Купити такі сендвіч панелі можна без жодних затримок та в будь-якій кількості, звернувшись в центральний офіс компанії, або до будь-якого її представництва в Україні.

Чим допомагають сендвіч панелі підвищеної енергоефективності? Насправді це панелі , які можуть додатково заощадити до 20% тепла взимку, що при невеликій різниці в ціні зі стандартними сендвіч панелями окупається за кілька років. Енерджі панелі це не просто виріб, а ціла система огороджувального рішення, яка складається зі спеціальних сендвіч панелей замки яких мають ущільнювач, набору ущільнювальних елементів та аксесуарів які допомагають зробити стінову або покрівельну конструкцію більш герметичною та енергоефективною.

Також останні роки будівельні та девелоперські компанії активно використовують вентильовані фасади. Вони створюють виразну архітектуру і значно підвищують енергоефективність будівель. Найбільш сучасні компанії пішли ще далі і одночасно використовують дві системи: сендвіч-панелі поверх яких монтується вентильований фасад.
Підсумовуючи зазначимо, що енергозбереження було є і буде одним з ключових пунктів при будівництві або реконструкції в Україні. Реконструкція взагалі є важливим етапом розвитку галузі оскільки дозволяє створити енергоефективні будівлі зі старих або холодних споруд.

uk ru en