Іпотека чи заощадження?

09-04-2015Александр Белов1463

связка ключей на ладони

Багато молодих сім'ї задаються питанням про власне житло. І перед більшістю з них лежить складний вибір - придбати квартиру в кредит, або довго і наполегливо заощаджувати на своє власне незалежне житло. Прийняття такого рішення є досить непростим процесом, адже все потрібно правильно зважити, а головне розрахувати. З одного боку можна кожен місяць відкладати гроші, і через деякий час таки зібрати потрібну суму. Але, тут, ви не застраховані від кризи і інфляцій. З іншого боку можна відразу купити квартиру і десяток років виплачувати її, але тут також не все так гладко і безхмарно. У кожного з даних варіантів є свої плюси і мінуси. Ще раз повторюся, що найголовніше все правильно порахувати.

Спочатку розглянемо варіант з накопиченнями засобів. Про такий спосіб можна замислитися, тільки якщо ринок нерухомості досить стабільний і не планується різкого зростання цін. Чим же приваблює нас такий спосіб. Швидше за все, це обумовлено тим, фактом, що нікому не потрібно платити відсотки, до того ж ще можна їх отримувати, при розміщенні грошей на депозитних рахунках. Але такий варіант підходить тільки тим, у кого є де жити весь цей час. Знімаючи квартиру в оренду, Ви не зможете швидко відкласти велику суму грошей.

Давайте розглянемо приклад: купити квартиру в Чернівцях (не центр країни, але досить миле місто) в середньому коштує 625 тисяч гривень. Заробляючи десять тисяч гривень і не витрачаючи ні копійки назбирати можна за 5 з половиною років. Але половина суми кожен місяць буде йти на різні потреби, адже потрібно і їсти, і одягатися, і витрачається на комунальні витрати. У підсумку залишатися буде 5000 гривень щомісяця. Такими темпами квартиру можна очікувати років так через десять. Але, тут також не все так просто і ясно. Адже щороку частину суми забирає інфляція і подорожчання самих квартир. Так ви назбираєте потрібну суму, а до моменту покупки виявиться, що потрібно знайти ще 20% від первісної вартості. Зменшити маржу інфляції можна поклавши гроші на депозит, але тут також потрібно бути дуже обачними.

До переваг іпотеки можна віднести той факт, що продаж квартир Чернівці, як і інші міста здійснюють в режимі реально часу, іншими словами можна прямо зараз стати власником житла і не чекати десятки років. А цей час витратити на облаштування свого власного гніздечко і створення там затишоку і комфорту. До того ж, Ви не переплатите за квартиру, оскільки відсотки, які ви будете віддавати банку, перекриються приростом цін на житло. Єдиним мінусом такого придбання є боязнь людей втратити свій основне джерело доходу. Адже ми живемо в часи повної нестабільності, і втративши роботу, ризикуємо втратити і житло, за яке потрібно виплачувати ще пару років.

Який же варіант підходить саме Вам - вирішуєте лише Ви. Але пам'ятайте, що керуватися потрібно здоровим глуздом і фінансовими розрахунками.